Verkeersindicatoren: langste files op dagen met slechte weersomstandigheden
Dinsdag 22 Maart 2016

Het weer blijft een bepalende factor bij fileleed. In 2015 werden nagenoeg alle topdagen met de langste files op de Vlaamse snelwegen gekenmerkt door slechte weersomstandigheden en een extra drukke ochtendspits. En nog opvallend: alle topdagen zijn maandagen of dinsdagen. Dat blijkt uit de jaarlijkse Verkeersindicatoren van het Vlaams Verkeerscentrum.
Maandag 22 juni voert de lijst aan van de langste files in 2015 met 304 kilometer file op de Vlaamse snelwegen. Het was een regendag waarbij de E313 afgesloten werd na een dodelijk ongeval, met daarbij nog bijkomende secundaire ongevallen. Daar bovenop kwamen de lange files die gepaard gingen met het opstarten van twee grote wegenwerken, namelijk op de E40 in Wetteren en op de Brusselse ring in Anderlecht-Industrie.
Op de tweede plaats staat maandag 2 februari met 269 kilometer file doordat het sneeuwde in de regio Antwerpen. Dinsdag 1 december sluit de top drie af met 263 kilometer file. Toen regende het en waren er meerdere ongevallen met bumperrijden tot gevolg.
Ook treinstakingen zorgen voor langere files. De treinstaking op 20 oktober in Wallonië, die gevolgen had voor het hele land, staat onderaan de top tien met 231 kilometer file. De treinstakingen op 19 oktober en 28 mei staan respectievelijk op plaatsen 13 en 15.
Wat ook opvalt, is dat alle topdagen maandagen of dinsdagen zijn. "Een echte verklaring daarvoor is er niet meteen, behalve dan dat maandagen, dinsdagen en donderdagen sowieso een zwaardere ochtendspits hebben", zegt Peter Bruyninckx van het Vlaams Verkeerscentrum.
Bron: Belga
Bereken je boete
Actueel

Dinsdag 12 September 2023
Wat riskeer je als jonge bestuurder?In het kader van verkeersveiligheid worden jonge bestuurders in België strenger bestraft dan ervaren chauffeurs. In dit artikel geven we een antwoord op verschillende vragen over dit onderwerp. Zo bekijken we wat er juist wordt bedoeld met een “jonge bestuurder”, of élke verkeersovertreding zwaarder bestraft wordt en wat die zwaardere straf concreet inhoudt.
Lees meer
Maandag 10 Juli 2023
Bijzondere bewijswaarde van het Proces-VerbaalIn een recent dossier dat onze advocaten behartigden, werd aangetoond dat het Proces-Verbaal niet binnen de wettelijke termijn werd opgestuurd waardoor het Proces-Verbaal zijn bijzondere bewijswaarde verloor. Dit betekent dat er evenveel belang werd gehecht aan het woord van onze cliënt dan aan de vaststellingen van de agenten. Wat waren de gevolgen?
Lees meer
Dinsdag 27 Juni 2023
Aantal dagvaardingen mogelijks gevoelig de hoogte in sinds wijziging alcohollimietSinds er groen licht werd gegeven om de alcohollimiet voor de onmiddellijke intrekking van een rijbewijs scherper te stellen van 1,5 promille naar 1,2 promille moeten er al heel wat meer mensen vrezen voor een dagvaarding. Dat blijkt uit gegevens van websites www.boetecalculator.be en www.monamende.be. “Sinds 1 juni, toen de alcohollimiet voor een intrekking van het rijbewijs verlaagd werd, zien we in onze data geen toename van mensen die positief hebben geblazen tijdens een alcoholcontrole, maar wel een sterke toename van mensen die zullen worden gedagvaard. Het merendeel van de overtreders had dus steeds een waarde waarbij ze tot voor kort net niet steeds werden gedagvaard.” licht leading lawyer van advocatenkantoor Intolaw Elise De Puysseleyr toe.
Lees meer