Man in levensgevaar na aanrijding met gedrogeerde chauffeur zonder rijbewijs
Maandag 28 December 2015

In Wetteren is in de nacht van vrijdag op zaterdag een autobestuurder levensgevaarlijk gewond geraakt nadat hij aangereden werd door een tegenligger onder invloed van drugs en met ingetrokken rijbewijs. Het parket van Oost-Vlaanderen vraagt om zijn aanhouding.
Het ongeval gebeurde rond middernacht in de Westremstraat in Wetteren. Een 22-jarige man uit Sint-Lievens-Houtem ging er uit de bocht en reed in op een tegenligger. De man bleek onder invloed van drugs en zijn rijbewijs was ook nog eens ingetrokken na een recente veroordeling door de politierechtbank in Dendermonde. Een verkeersdeskundige moet nu uitzoeken of de man te snel reed.
Het slachtoffer, een 31-jarige man uit Gent, werd met levensgevaarlijke verwondingen naar het UZ in Gent overgebracht. Dat levensgevaar week in de loop van de nacht en de toestand van de man is momenteel stabiel, aldus het parket.
De autobestuurder die het ongeval veroorzaakte, wordt zaterdag voor de onderzoeksrechter in Dendermonde geleid. Het parket vraagt zijn aanhouding.
Bron: Belga
Bereken je boete
Actueel

Dinsdag 12 September 2023
Wat riskeer je als jonge bestuurder?In het kader van verkeersveiligheid worden jonge bestuurders in België strenger bestraft dan ervaren chauffeurs. In dit artikel geven we een antwoord op verschillende vragen over dit onderwerp. Zo bekijken we wat er juist wordt bedoeld met een “jonge bestuurder”, of élke verkeersovertreding zwaarder bestraft wordt en wat die zwaardere straf concreet inhoudt.
Lees meer
Maandag 10 Juli 2023
Bijzondere bewijswaarde van het Proces-VerbaalIn een recent dossier dat onze advocaten behartigden, werd aangetoond dat het Proces-Verbaal niet binnen de wettelijke termijn werd opgestuurd waardoor het Proces-Verbaal zijn bijzondere bewijswaarde verloor. Dit betekent dat er evenveel belang werd gehecht aan het woord van onze cliënt dan aan de vaststellingen van de agenten. Wat waren de gevolgen?
Lees meer
Dinsdag 27 Juni 2023
Aantal dagvaardingen mogelijks gevoelig de hoogte in sinds wijziging alcohollimietSinds er groen licht werd gegeven om de alcohollimiet voor de onmiddellijke intrekking van een rijbewijs scherper te stellen van 1,5 promille naar 1,2 promille moeten er al heel wat meer mensen vrezen voor een dagvaarding. Dat blijkt uit gegevens van websites www.boetecalculator.be en www.monamende.be. “Sinds 1 juni, toen de alcohollimiet voor een intrekking van het rijbewijs verlaagd werd, zien we in onze data geen toename van mensen die positief hebben geblazen tijdens een alcoholcontrole, maar wel een sterke toename van mensen die zullen worden gedagvaard. Het merendeel van de overtreders had dus steeds een waarde waarbij ze tot voor kort net niet steeds werden gedagvaard.” licht leading lawyer van advocatenkantoor Intolaw Elise De Puysseleyr toe.
Lees meer