Galant onderzoekt verplicht alcoholslot in autocars
Donderdag 27 Augustus 2015

Minister van Mobiliteit Jacqueline Galant (MR) laat onderzoeken of ze een alcoholslot kan verplichten in autocars. Dat staat donderdag in De Morgen, Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad.
In Frankrijk zijn buschauffeurs vanaf 1 september al verplicht om voor het vertrek in een alcoholslot te blazen. Wie ook maar één druppel heeft gedronken, kan niet vertrekken. Minister Galant heeft nu een studie gevraagd om na te gaan of ons land het Franse systeem kan kopiëren en verplichten voor chauffeurs van autocars.
"Zij vervoeren veel mensen, de veiligheidsmaatregelen kunnen niet streng genoeg zijn", aldus de minister.
In ons land wordt een alcoholslot op dit moment enkel als strafmaatregel opgelegd door politierechters. In vijf jaar tijd zijn er nog maar vijfentwintig bestuurders die verplicht met zo'n slot rondrijden.
Een alcoholslot voor vrachtwagenchauffeurs is voorlopig niet aan de orde.
BRUSSEL 27/08 04:46 (BELGA)
Bereken je boete
Actueel

Zondag 26 Januari 2025
Intolaw update - 25 Januari 2025Deze week presenteren we in ons artikel een overzicht van de alcoholcontroles in België, met een uitgebreide uitleg van uw rechten en de mogelijke sancties bij overtredingen. Daarnaast krijgt u een overzicht van de geldende regels omtrent snelheidsovertredingen en vindt u een FAQ over de boetes voor overbelasting van voertuigen, met de verschillende boete-intervallen afhankelijk van het overschrijdende gewicht.
Lees meer
Vrijdag 24 Januari 2025
Intolaw update - 18 Januari 2025Deze week belichten we verschillende onderwerpen uit het verkeersrecht. Ontdek hoe de roodlichtcamera’s werken, die steeds vaker op onze wegen aanwezig zijn en elke overtreding registreren. Maar dat is niet alles, we behandelen ook onderwerpen zoals het intrekken van het rijbewijs en de boetes voor bestuurders met een voorlopig rijbewijs.
Lees meer
Woensdag 19 Juni 2024
Intolaw maakt het recht toegankelijk dankzij innovatieWat is er mogelijk als je AI, LLM en OCR-technologie toepast in een traditionele sector als de advocatuur? Veel, zo blijkt. Heel veel! Als innovatief advocatenkantoor zijn wij trots om een pioniersrol te vervullen op vlak van technologie. Wij geloven in de toegevoegde waarde van technologie en zeker in de advocatuur.
Lees meer