Databank voor verkeersovertreders vanaf eind 2016 operationeel

 Databank voor verkeersovertreders vanaf eind 2016 operationeel

Mercurius, de databank voor verkeersovertreders, zal tegen eind volgend jaar in werking treden. Dat heeft minister van Justitie Koen Geens (CD&V) maandagavond laten weten. De minister heeft 500.000 euro vrijgemaakt voor de uitrol van het systeem waarmee hardleerse verkeersovertreders beter aangepakt moeten worden.

De bedoeling is dat alle wijzigingen in de status van het rijbewijs vanaf eind 2016 meteen elektronisch in de databank Mercurius worden ingegeven. Die informatie zal dan onmiddellijk toegankelijk worden voor onder andere de politie, het openbaar ministerie en de dienst rijbewijzen.

Op die manier zal het mogelijk worden om bijvoorbeeld bestuurders eruit te pikken die zich ondanks een rijverbod toch nog op de weg begeven. Tot nu toe kon iemand met een rijverbod namelijk achter het stuur blijven zitten, omdat de bestuurder verondersteld werd zelf zijn rijbewijs op te sturen of binnen te brengen. Vervolgens volstond het om bij een controle het rijbewijs te tonen aan de agent.

De oprichting van de databank zal het mogelijk maken om dat rijbewijs via elektronische weg te controleren, wat de pakkans voor dergelijke overtreders groter moet maken, zo benadrukt het kabinet van minister Geens. De fysieke afgifte van het rijbewijs is daardoor ook niet langer noodzakelijk.

BRUSSEL 15/12 (BELGA)


Bereken je boete

Actueel

 Update Car-Pass: ontdek hier wat er is veranderd!

Woensdag 08 Maart 2023

Update Car-Pass: ontdek hier wat er is veranderd!

De Car-Pass is een document dat fraude bij verkoop van tweedehandsvoertuigen tegengaat. Dit standaarddocument kreeg onlangs een update. We bezorgen je hieronder een handig overzicht van de laatste aanpassingen.

Lees meer
 Slachtoffer internetfraude? Ontdek hier wat je moet doen!

Woensdag 08 Maart 2023

Slachtoffer internetfraude? Ontdek hier wat je moet doen!

Het aantal slachtoffers van internetfraude neemt nog elke dag toe. Oplichters worden dan ook steeds creatiever en professioneler. In dit artikel bespreken we kort de meest voorkomende vormen van internetfraude, enkele tips om te voorkomen dat jij het volgende slachtoffer wordt en welke juridische stappen ondernomen kunnen worden als het te laat is.

Lees meer
 Een rijverbod ondergaan; mag ik nog een elektrische step besturen?

Maandag 13 Februari 2023

Een rijverbod ondergaan; mag ik nog een elektrische step besturen?

De elektronische step is al volledig ingeburgerd in het straatbeeld en als transportmiddel. Toch is het tot op vandaag niet duidelijk of elektrische fietsen/steps al dan niet toegelaten zijn wanneer je een rijverbod moet ondergaan. Een rijverbod betekent zoveel als een verbod om een motorvoertuig te besturen. Volgens de Wegcode wordt een motorvoertuig omschreven als “elk voertuig uitgerust met een motor, bestemd om op eigen kracht te rijden”. Een elektrische step of fiets, waarbij de motor ondersteunend werkt, valt daar niet geheel onder.

Lees meer
close menu 1u