Al bijna 60.000 boetes aan werken E40

 Al bijna 60.000 boetes aan werken E40

In amper twee weken tijd zijn 58.264 bestuurders tegen de lamp gelopen aan de wegenwerken op de E40 richting Gent, tussen Erpe-Mere, Wetteren en Zwijnaarde, dat berichten verschillende media. Voor middernacht reed gemiddeld elke zes seconden een wagen te snel.

Omwille van de werkzaamheden en de versmalde rijstroken mag je aan de werken maximaal 70 kilometer per uur rijden, en daar is de trajectcontrole ook op ingesteld. Maar de chauffeurs lijken die snelheidsbeperking massaal aan hun laars te lappen. Op een gewone dag worden er zo'n 500 wagens betrapt op overdreven snelheid, nu zijn dat er dagelijks meer dan 4.000.

Tijdens de hittegolf werd het systeem dan nog eens uitgeschakeld, omdat het oververhit raakte. Al die boetes gaan deze week de deur uit. Ruw geschat moeten die de overheid zo'n 4,5 miljoen euro opleveren. Van 50 euro voor wie een beetje te snel reed tot 100 euro voor anderen. Enkele bestuurders haalden maar liefst 140 kilometer per uur.

Ter vergelijking: de totale kostprijs van de werken is 5,5 miljoen euro. Dat betekent dat de overheid de investering al bijna terugverdiend heeft, tenminste mocht het boetegeld naar de Vlaamse overheid terugvloeien.  

BRUSSEL 09/07 (BELGA)


Bereken je boete

Actueel

 Wat riskeer je als jonge bestuurder?

Dinsdag 12 September 2023

Wat riskeer je als jonge bestuurder?

In het kader van verkeersveiligheid worden jonge bestuurders in België strenger bestraft dan ervaren chauffeurs. In dit artikel geven we een antwoord op verschillende vragen over dit onderwerp. Zo bekijken we wat er juist wordt bedoeld met een “jonge bestuurder”, of élke verkeersovertreding zwaarder bestraft wordt en wat die zwaardere straf concreet inhoudt.

Lees meer
 Bijzondere bewijswaarde van het Proces-Verbaal

Maandag 10 Juli 2023

Bijzondere bewijswaarde van het Proces-Verbaal

In een recent dossier dat onze advocaten behartigden, werd aangetoond dat het Proces-Verbaal niet binnen de wettelijke termijn werd opgestuurd waardoor het Proces-Verbaal zijn bijzondere bewijswaarde verloor. Dit betekent dat er evenveel belang werd gehecht aan het woord van onze cliënt dan aan de vaststellingen van de agenten. Wat waren de gevolgen?

Lees meer
 Aantal dagvaardingen mogelijks gevoelig de hoogte in sinds wijziging alcohollimiet

Dinsdag 27 Juni 2023

Aantal dagvaardingen mogelijks gevoelig de hoogte in sinds wijziging alcohollimiet

Sinds er groen licht werd gegeven om de alcohollimiet voor de onmiddellijke intrekking van een rijbewijs scherper te stellen van 1,5 promille naar 1,2 promille moeten er al heel wat meer mensen vrezen voor een dagvaarding. Dat blijkt uit gegevens van websites www.boetecalculator.be en www.monamende.be. “Sinds 1 juni, toen de alcohollimiet voor een intrekking van het rijbewijs verlaagd werd, zien we in onze data geen toename van mensen die positief hebben geblazen tijdens een alcoholcontrole, maar wel een sterke toename van mensen die zullen worden gedagvaard. Het merendeel van de overtreders had dus steeds een waarde waarbij ze tot voor kort net niet steeds werden gedagvaard.” licht leading lawyer van advocatenkantoor Intolaw Elise De Puysseleyr toe.

Lees meer
close menu 1u