Ook Ferrari kampt met airbagprobleem
Woensdag 29 Juli 2015
In navolging van veel andere merken als Honda en Toyota roept ook Ferrari auto's terug vanwege problemen met de airbags. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. De terugroepactie heeft betrekking op 814 auto's die zijn gemaakt van afgelopen december tot april van dit jaar.
Volgens de sportwagenfabrikant zijn de airbags van de Japanse fabrikant Takata verkeerd geïnstalleerd. Daardoor zouden ze niet goed opblazen en is de veiligheid van de bestuurder in het gedrang.
Er hebben zich zover bekend nog geen problemen voorgedaan. Het defect bij de Italianen is niet te vergelijken met de problemen met Takata-airbags bij Toyota en Honda, waarvoor tientallen miljoenen auto's werden teruggeroepen. Die airbags kunnen bij het opblazen ontploffen, waardoor stukjes metaal en plastic door de auto kunnen vliegen. Er zijn wereldwijd al meerdere gevallen bekend waarbij de bestuurder daardoor overleed.
MILAAN 17/07 (ANP)
Bereken uw boete
Actueel
Kreeg je in Spanje een verkeersboete? Hieronder lees je hoe je je boete veilig bekijkt, betaalt of betwist, wat de termijnen zijn (waaronder de 50% korting bij snelle betaling), hoe je een bestuurder kunt aanwijzen, wat er geldt bij een huurauto en waarom je best niet reageert op sms’jes over “openstaande boetes”.
Lees meer
Rijdt u in Oostenrijk en krijgt u een boete? Hieronder leest u hoe u de kennisgeving begrijpt, veilig betaalt of betwist, welke versnelde procedures bestaan (onmiddellijke boete, anonieme boete, beschikking op naam), wat de regels rond vignet/tol zijn en welke risico’s u loopt als u niets onderneemt.
Lees meer
Rijd je in Noorwegen en krijg je een verkeersboete? Hieronder lees je hoe je de boete bekijkt, veilig betaalt of betwist, wat de termijnen zijn, hoe camera’s (ATK/fotoboks) werken, wanneer je strafpunten krijgt en wat er gebeurt als je niets doet. De info baseert zich op de Noorse politie, Riksadvokaten, Lovdata en de Noorse belastingdienst (inning).
Lees meer