Druk verkeer verwacht in kerstvakantie op de wegen richting skigebieden

 Druk verkeer verwacht in kerstvakantie op de wegen richting skigebieden

Voor dit weekend en het laatste weekend van 2015 voorspelt VAB druk verkeer richting de skigebieden in onze buurlanden. Vooral in Duitsland en Oostenrijk moeten vakantiegangers rekening houden met vertragingen. In België worden geen grote problemen verwacht, al zal de avondspits op vrijdag wel vroeger beginnen. Zaterdag 26 december wordt de drukste dag van de kerstvakantie, aangezien heel wat Belgen de kerstdagen doorbrengen met familie en de tweede week op wintersportvakantie gaan. Volgens VAB zal het drukke verkeer zich hoofdzakelijk situeren op de lokale wegen richting de skigebieden.

Touring op zijn beurt verwacht, als het weer niet tegenvalt, geen monsterfiles in Europa. Voor het vertrekkende verkeer begint in België de drukte vanaf vrijdagmiddag 18 december. Op zaterdagochtend 19 december wordt het ook druk richting het zuiden en richting de kust. Voor de rest van de kerstvakantie verwacht men geen problemen voor het vertrek. In Frankrijk wordt het vrij druk met kleinere files richting de Alpen en het zuiden op vrijdag 18 en op zaterdag 19 december. Daarnaast verwacht Touring ook grote verkeersdrukte met files op woensdag 23 en op donderdag 24 december in de omgeving van Parijs. Op andere plaatsen verwacht men geen problemen. In Duitsland wordt het dan weer erg druk tijdens de kerstweek en een beetje rustiger tijdens de nieuwjaarsweek, met uitschieters op vrijdag 18 en op woensdag 23 december. Op zaterdag 19 december kan het druk worden met files in Zwitserland en Oostenrijk. Zaterdag 26 en zondag 27 december zijn rode dagen in Zwitserland voor het vertrek en op zaterdag 26 december is er mogelijkheid tot filevorming in Duitsland en Oostenrijk.

Voor wat de terugkeer betreft, wordt het hoogstwaarschijnlijk op zaterdag 2 en vooral op zondag 3 januari na de middag vrij druk op de Belgische wegen, en meer bepaald op de E40 kust-Brussel en op de E411 Luxemburg-Brussel. In Frankrijk wordt het voor de terugkeerders vooral lastig rijden op zondag 27 december (in de omgeving van Parijs), op zaterdag 2 en op zondag 3 januari (opnieuw in de omgeving van Parijs). In Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland wordt het op zaterdag 26 december erg druk voor de terugkeer en voorspelt Touring, net als op zaterdag 2 januari, in de 3 landen richting het noorden de nodige verkeersdrukte met vorming van kleinere files.

Bron: BELGA


Bereken je boete

Actueel

 Welke aansprakelijkheid bij een ongeval op privéterrein?

Maandag 03 Maart 2025

Welke aansprakelijkheid bij een ongeval op privéterrein?

Wie is er aansprakelijk bij een ongeval op een privéterrein of parkeerplaats ? Intolaw bespreekt de definitie van de “openbare weg” om de verantwoordelijkheden bij dit soort ongevallen te bepalen. Heeft u behoefte aan professioneel juridisch advies voor de behandeling van uw gerechtelijk dossier? Neem contact op met Intolaw.

Lees meer
 Opschorting van de uitspraak in België: principe en modaliteiten

Maandag 03 Maart 2025

Opschorting van de uitspraak in België: principe en modaliteiten

De opschorting van de uitspraak, die niet verward dient te worden met de opschorting van de rijbewijsintrekking, is een coulancemaatregel die veel beklaagden wensen te verkrijgen. Maar wat is de oorsprong ervan ? Wat zijn de toepassingsvoorwaarden ? Zijn er verschillende modaliteiten ? En wat gebeurt er zodra de opschorting is verkregen ? Intolaw vat samen wat u moet weten over de opschorting van de uitspraak in België.

Lees meer
 Mag een voertuig zonder geldige technische keuring de weg op?

Mag een voertuig zonder geldige technische keuring de weg op?

De technische keuring is een essentieel onderdeel van verkeersveiligheid. Maar mag een voertuig zonder geldige keuring nog steeds in het verkeer worden gebracht, bijvoorbeeld als de keuring is verlopen? Laten we deze stelling onderzoeken.

Lees meer
close menu 1u