Dertiger uit Peer opgepakt voor ongeval met vluchtmisdrijf in Meeuwen-Gruitrode
Dinsdag 15 December 2015

De lokale politie Kempenland heeft dinsdag een 31-jarige man uit Peer opgepakt op verdenking van het dodelijke verkeersongeval met vluchtmisdrijf op de Heidestraat in Meeuwen-Gruitrode. Een 16-jarige fietser uit Peer werd daar dinsdagochtend dood aangetroffen. Bij het slachtoffer lag ook zijn verhakkelde fiets.
De ouders van de 16-jarige jongen verwittigden dinsdagochtend de lokale politie Kempenland, omdat de tiener naar een vriend was gereden om het einde van de examenperiode te vieren. De jongeman was echter niet thuisgekomen wat de ouders verontrustte. Samen met de ouders startte de politie Kempenland een zoektocht.
In de Heidestraat werd de vreselijke ontdekking gedaan. De jongen was al overleden. De familie kreeg bijstand van de dienst slachtofferbejegening van de politie. De politie begon meteen een onderzoek naar de dader van het vluchtmisdrijf.
"Op basis van enkele brokstukken op de plaats van de aanrijding gingen we op zoek naar een donkerkleurige Mazda", aldus woordvoerder Eric Cenens van de politie Kempenland. Door intensief onderzoek kwam de politie uit bij een 31-jarige man in Peer, eigenaar van een zwarte Mazda 5. Het voertuig werd beschadigd teruggevonden. De schade aan de wagen kwam overeen met de gevolgen bij een aanrijding met een fietser. De man is gearresteerd en wordt momenteel verhoord.
MEEUWEN-GRUITRODE 15/12 (BELGA)
Bereken je boete
Actueel

Dinsdag 12 September 2023
Wat riskeer je als jonge bestuurder?In het kader van verkeersveiligheid worden jonge bestuurders in België strenger bestraft dan ervaren chauffeurs. In dit artikel geven we een antwoord op verschillende vragen over dit onderwerp. Zo bekijken we wat er juist wordt bedoeld met een “jonge bestuurder”, of élke verkeersovertreding zwaarder bestraft wordt en wat die zwaardere straf concreet inhoudt.
Lees meer
Maandag 10 Juli 2023
Bijzondere bewijswaarde van het Proces-VerbaalIn een recent dossier dat onze advocaten behartigden, werd aangetoond dat het Proces-Verbaal niet binnen de wettelijke termijn werd opgestuurd waardoor het Proces-Verbaal zijn bijzondere bewijswaarde verloor. Dit betekent dat er evenveel belang werd gehecht aan het woord van onze cliënt dan aan de vaststellingen van de agenten. Wat waren de gevolgen?
Lees meer
Dinsdag 27 Juni 2023
Aantal dagvaardingen mogelijks gevoelig de hoogte in sinds wijziging alcohollimietSinds er groen licht werd gegeven om de alcohollimiet voor de onmiddellijke intrekking van een rijbewijs scherper te stellen van 1,5 promille naar 1,2 promille moeten er al heel wat meer mensen vrezen voor een dagvaarding. Dat blijkt uit gegevens van websites www.boetecalculator.be en www.monamende.be. “Sinds 1 juni, toen de alcohollimiet voor een intrekking van het rijbewijs verlaagd werd, zien we in onze data geen toename van mensen die positief hebben geblazen tijdens een alcoholcontrole, maar wel een sterke toename van mensen die zullen worden gedagvaard. Het merendeel van de overtreders had dus steeds een waarde waarbij ze tot voor kort net niet steeds werden gedagvaard.” licht leading lawyer van advocatenkantoor Intolaw Elise De Puysseleyr toe.
Lees meer