Bijkomend onderzoek naar dodelijk vluchtmisdrijf in Meeuwen
Woensdag 30 December 2015

In verband met het dodelijk verkeersongeval met vluchtmisdrijf in Meeuwen-Gruitrode, waarbij een 16-jarige fietser uit Peer om het leven kwam, is bijkomend onderzoek verricht. Dat werd maandag door diverse media gemeld, maar het parket van Limburg kon het niet officieel bevestigen.
Een 31-jarige man uit Peer reed dinsdagochtend 15 december in Meeuwen-Gruitrode een 16-jarige fietser uit Peer aan. Na de aanrijding vervolgde de dertiger zijn weg. Aan de hand van brokstukken op de plaats van het ongeval en de schade aan zijn wagen kon politie Kempenland hem opsporen. Bij zijn voorleiding bij de onderzoeksrechter in Tongeren legde hij volledige bekentenissen af.
Volgens diverse media zouden er aanwijzingen zijn dat de verdachte alleen de fiets raakte, terwijl de 16-jarige al dood in de gracht langs de rijbaan lag. Speurders willen nagaan of de jongen van de weg werd gereden door een nog onbekende chauffeur. De verdachte zou volhouden dat hij alleen een fiets raakte. De media schreven dat er ook brokstukken gevonden zouden zijn, die niet afkomstig zijn van het voertuig van de verdachte.
De verdachte had zijn wagen, een zwarte Mazda 5, achter de woning van zijn ouders gedumpt. De Mazda had velgen, terwijl op de plek van de aanrijding restanten van wieldeksels zijn aangetroffen. Er zou bij het slachtoffer ook glas gevonden zijn, terwijl de Mazda geen glasbraak vertoonde.
Bron: Belga
Bereken je boete
Actueel

Woensdag 03 Mei 2023
GSM-gebruik achter het stuur: wat riskeer je?𝗡𝗲𝘁 𝗴𝗲𝗲𝗻 𝟮𝟬% 𝘃𝗮𝗻 𝗱𝗲 𝗕𝗲𝗹𝗴𝗶𝘀𝗰𝗵𝗲 𝗯𝗲𝘀𝘁𝘂𝘂𝗿𝗱𝗲𝗿𝘀 𝗯𝗲𝗹𝘁 𝗻𝗼𝗴 𝘀𝘁𝗲𝗲𝗱𝘀 𝗻𝗶𝗲𝘁 𝗵𝗮𝗻𝗱𝗲𝗻𝘃𝗿𝗶𝗷 𝗮𝗰𝗵𝘁𝗲𝗿 𝗵𝗲𝘁 𝘀𝘁𝘂𝘂𝗿 𝗲𝗻 𝗺𝗮𝗮𝗿 𝗹𝗶𝗲𝗳𝘀𝘁 𝟮𝟱% 𝗹𝗲𝗲𝘀𝘁 𝗼𝗳 𝘀𝘁𝘂𝘂𝗿𝘁 𝗯𝗲𝗿𝗶𝗰𝗵𝘁𝗲𝗻 𝘁𝗶𝗷𝗱𝗲𝗻𝘀 𝗵𝗲𝘁 𝗿𝗶𝗷𝗱𝗲𝗻. Opmerkelijke cijfers wanneer je beseft dat het gebruik van een gsm de oorzaak is van 8% van alle verkeersongevallen. Uitgedrukt in cijfers komt dit neer op 50 doden en 4.500 slachtoffers. Reden genoeg voor de wetgever om de controles hierop gevoelig te versterken. Een omzendbrief van het parket van Oost-Vlaanderen gaat over de nieuwe richtlijnen die de verschillende politiediensten mee hebben gekregen om deze cijfers drastisch te doen dalen.
Lees meer
Woensdag 08 Maart 2023
Update Car-Pass: ontdek hier wat er is veranderd!De Car-Pass is een document dat fraude bij verkoop van tweedehandsvoertuigen tegengaat. Dit standaarddocument kreeg onlangs een update. We bezorgen je hieronder een handig overzicht van de laatste aanpassingen.
Lees meer
Woensdag 08 Maart 2023
Slachtoffer internetfraude? Ontdek hier wat je moet doen!Het aantal slachtoffers van internetfraude neemt nog elke dag toe. Oplichters worden dan ook steeds creatiever en professioneler. In dit artikel bespreken we kort de meest voorkomende vormen van internetfraude, enkele tips om te voorkomen dat jij het volgende slachtoffer wordt en welke juridische stappen ondernomen kunnen worden als het te laat is.
Lees meer